Технологія натяжних стель

Всі існуючі натяжні стелі львів умовно діляться на дві групи. До першої групи можна віднести натяжні стелі з ПВХ-плівки. Це найчисленніша група стель за кількістю виробників. ПВХ-полотна таких натяжних стель спаюються з плівки, скрученої в рулони шириною 1,3 – 2,2 м, саме тому при більш уважному погляді на такий натяжна стеля в місцях зварювання помітні шви (особливо, якщо в приміщенні низькі стелі). До другої групи належать натяжні стелі, виготовлені з поліестрової тканини з просоченням з поліуретану. Такі стелі називаються безшовними, оскільки технологія виготовлення поліестрової тканини дає можливість отримати рулони шириною до 5,1 м.

Обидві групи натяжних стель володіють наступними властивостями:
1)водонепроникність: натяжна стеля затримує воду, що тече з верхніх поверхів при затопленні сусідами, потім воду можна акуратно злити. Натяжні стелі можуть витримати навантаження до 100 л на м2 (але є одне але: натяжні стелі, що належать до другої групи, при тривалому впливі води (> 2 доби) починають протікати і втрачати свої властивості, оскільки починається розпушення поліуретану);
2)пожежобезпечність (при впливі на них високими температурами вони не горять, а починають плавитися);
3)підвищують термоізоляційні характеристики приміщення;
4)не притягають пил, так як не накопичують статичну електрику;
5)екологічність (відповідають всім найсуворішим європейським нормам).

Натяжна стеля не вимагає ремонту основної стелі, оскільки за ним сховаються всі дефекти, крім цього, натяжна стеля дозволяє прокласти за ним всі комунікації (проводку, повітроводи, системи автоматики та пожежогасіння), зробити додаткову звукоізоляцію приміщення. У процесі використання за натяжною стелею легко доглядати – зрідка протирати його вологою м’якою губкою.

Натяжні стелі з першої групи мають багату кольорову гаму і величезна кількість різних фактур – матову, глянсову (або лакову), оксамитову, мармурову, шкіряну, дерев’яну та інші. Натяжні стелі з другої групи можуть бути тільки матові і білого кольору, але їх можна фарбувати в будь-який колір акриловими фарбами. На матові стелі обох груп можна наносити фотозображення за допомогою широкоформатного принтера. Властивості матеріалів натяжних стель дозволяють виготовляти криволінійні і багаторівневі поверхні. Крім цього, використовуючи спеціальну світлотехніку на натяжних стелях, можна домогтися відчуття «зоряного неба». Комбінування різних типів і фактур натяжних стель відкриє безмежні можливості для дизайнерів.

Для кріплення натяжних полотен застосовують багетну технологію – полотно натяжної стелі кріпиться до багетними профілем, закріпленому по всьому периметру приміщення. Багет може бути двох видів – внутрішній (прихований) і зовнішній (відкритий). Треба знати, що від конструкції багетного профілю буде залежати і відстань, на яку опуститься рівень натяжної стелі (мінімально 3 см). На рівень натяжної стелі також впливає наявність комунікацій, розташованих за стелею, і вбудованих світильників).

ПВХ-полотно натяжних стель з першої групи матиме жорстке потовщення по всьому периметру – це і є гарпун, за рахунок якого полотно буде кріпитися до багета. Є ще одна технологія кріплення полотна до багета: використання фіксуючого клину, який вставляється в профіль і затискає край ПВХ-полотна в багеті. Якщо необхідний демонтаж натяжної стелі (наприклад, у зв’язку із заміною комунікацій або ж зливом води при затопленні сусідами), то треба знати, що стелі, які кріпляться в багеті за допомогою гарпуна, демонтуються повністю, а стелі, які кріпляться за допомогою фіксованого клина ( їх ще називають «закліпсованние»), демонтуються лише частково, тому що вдруге натягнути така стеля неможливо, оскільки спочатку при монтажі обрізаються зайві краї, за які й натягується полотно. Натяжні стелі, виготовлені з ПВХ-плівки, при монтажі вимагають температури приміщення до + 70 ° С. Прогрів роблять за допомогою теплової гармати, висока температура повинна підтримуватися до закінчення установки. При такій температурі полотно ставати більш еластичним, надалі, остигаючи до звичайної кімнатної температури, воно натягується, тим самим виключаючи провисання натяжної стелі. Для монтажу безшовних натяжних стель другої групи прогрівання приміщення не потрібно. Полотно просто заправляється в багет (закліпсовується) по всьому периметру за допомогою спеціального шпателя, при цьому натяжка полотна проводиться «вручну», що утворилися складки близько багета розправляють, прогріваючи їх з теплового пістолета, зайве полотно обрізається по краях.

Натяжні стелі з першої групи не варто встановлювати в не опалювальних приміщеннях, так як вони бояться низьких температур, а стелі, віднесені до другої групи, можуть використовуватися і при негативних температурах.
Якщо дотримуватися всіх правил експлуатації натяжної стелі, гарантія на стелю становить 12 років. У Європі існують приклади, коли натяжні полотна експлуатуються вже більше 30 років. Для того щоб Ваш натяжна стеля прослужив так само довго, для його монтажу слідують звертатися до професіоналів.