Як вибрати натяжні стелі?

Вибір натяжної стелі захоплююче, хоч і досить відповідальне заняття. Звичайно, було б помилкою думати, що в таких умовах досить обмежитися лише зверненням уваги на модність інтер’єру і пошуком відповідальних виконавців. 

Матеріал виготовлення полотна:

Основною характеристикою, по якій покриття ділиться на два типи, є матеріал виготовлення. Натяжні стелі виробляються з тканини і ПВХ плівки. Обидва види конструкцій встановлюються практично однаково: полотно фіксується за допомогою багета, закріпленого по периметру поверхні. Різниця в тому, що для монтажу плівки застосовується теплова гармата, а для натягування стелі з тканини вона не потрібна.

Полівінілхлоридні покриття використовуються частіше, ніж текстильні аналоги, з декількох причин: ПВХ плівка коштує дешевше, вона більш практична, простіша у догляді. До того ж, захищає  меблі від води при аварії в трубах у сусідів з верхнього поверху. Натяжні стелі з ПВХ бувають різних конфігурацій і виглядають надзвичайно привабливо.

Наскільки нешкідливі натяжні стелі?

Відносно безпеки для мікроклімату приміщення тканинні покриття лідирують: їх основа виготовляється з екологічно чистих компонентів. Технологія виробництва текстильних полотен така, що підроблювати продукцію складно і нерентабельно. Вартість покриттів з тканини вища за ціну плівкового матеріалу.

Неякісний товар частіше зустрічається серед натяжних стель з ПВХ. Обробка поверхні покриття, виготовленого з порушенням технології, може бути досить небезпечним. При експлуатації неякісної стелі в повітря виділяються шкідливі речовини: толуол і фенол. Це відбувається, тому що недобросовісні виробники в процесі виготовлення полівінілхлоридної плівки порушують технологію, використовуючи агресивні хімічні сполуки понад норму. Нерідко подібна продукція маркується брендом європейської компанії з хорошою репутацією. Очевидно, що таким чином маскується підробка.

Як правильно вибрати безпечні натяжні стелі?

Ось основні ознаки, які свідчать про погану якість натяжних стель:  

  • неприємний запах. Хороша плівка не виділяє в атмосферу жодних речовин. Якщо при монтажі використовувався саме такий матеріал, значить, запаху в кімнаті відчуватися не буде;
  • відсутність сертифікату якості продукції. Документація, підтверджуюча безпеку покриття для здоров’я людей, завжди додається до добротного товару;
  • сумнівна репутація підприємства, що виробляє монтаж конструкцій. Замовляти установку натяжних стель необхідно в компанії, відомій в своєму сегменті і яка має позитивні відгуки від клієнтів. При успішному веденні бізнесу підприємці дорожать своєю репутацією, тому замовляють матеріали у перевірених постачальників;
  • низька вартість матеріалу. Якщо пропонується встановити покриття з прайсом значно нижчим, ніж середньориночна ціна натяжної стелі по Україні, то не варто на це «вестися»: напевно у тому і є причини. А швидкий вихід конструкції буде меншим злом в порівнянні з негативним впливом на організм шкідливих випарів.

Сертифіковані покриття від відповідальних виробників не провокують несприятливий вплив на мешканців квартир і будинків. Хоча вони і містять деяку кількість шкідливих речовин, їх пропорції строго дозовані згідно з санітарно-екологічними нормами і європейськими стандартами продукції такого роду.

Використання безпечних натяжних стель – обов’язкова умова при облаштуванні житла людей, що піклуються про здоров’я. Красивий зовнішній вигляд у поєднанні з відмінною якістю матеріалів забезпечить естетичне задоволення від приємного інтер’єру без шкоди для організму.